Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Nagrodzono liderów regionu

Data publikacji: 22 czerwca 2022To już 11. edycja plebiscytu „Lider Regionu”. Od ponad dekady, statuetka przyznawana przez wydawcę dziennika Nowiny, trafia do wyróżniających się firm, instytucji i samorządów z Podkarpacia.

Uczestników finałowej gali przywitał redaktor naczelny „Nowin” Arkadiusz Rogowski. Następnie głos zabrała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która mówiła o stale wzrastającym potencjale regionu. Zauważyła, że praca lokalnych liderów wpływa na pozycję województwa w wielu dziedzinach. Jako przykład podała Dolinę Lotniczą, która skupia 90% branży, stawiając Podkarpacie w roli monopolisty w zakresie produkcji komponentów lotniczych. Wojewoda dodała, że stale należy poszukiwać kolejnych kierunków rozwoju.

– Widzimy także swoje miejsce w nowych rozwiązaniach, jak chociażby branża wodorowa. Gorąco trzymam kciuki za Podkarpacką Dolinę Wodorową i właśnie teraz się nią chwalę, bo na tym etapie rozwoju jesteśmy liderem w Polsce – poinformowała.

Ewa Leniart przypomniała także rolę producentów żywności w kontekście zaburzenia łańcuchów dostaw w czasie pandemii i trwającej wojny na Ukrainie.

– Jestem bardzo wdzięczna rolnikom, którzy w niezwykle ważnej dziedzinie, szczególnie teraz, gdy mówi się o bezpieczeństwie żywnościowym, mają ogromne zasługi. Popularność zyskuje także rolnictwo ekologiczne i również w tej branży należmy do krajowej czołówki – dodała.

– To pokazuje, że Podkarpacie w wielu dziedzinach jest perełką na mapie Polski – zauważyła wojewoda.

Plebiscyt objęli patronatem honorowym: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Liderami w poszczególnych dziedzinach zostali:

Kształcenie w obszarze bezpieczeństwa – Wyższa Szkoła Prawa i Administracji;

Urząd gminy Tryńcza w kategorii aktywna gmina.

Centrum rehabilitacji ronin corsę za opiekę medyczną i senioralną.

Produkcja spożywcza PHU Mateo;

Produkcja nawozów – zakłady chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg;

Budowa obiektów mostowych – Polmost;

Budownictwo – PHU Golbalux;

Budownictwo – BESTA;

Produkcja opakowań – zakład produkcji opakowań Tarnopak;

Produkcja taśm – Connect z Sokołowa Małopolskiego;

Logistyka i magazynowanie – Reslogistic;

Laboratoria badawcze i wzorujące – Podkarpackie Centrum Innowacji;

Rozwój regionalny – Agencja Rozwoju Przemysłu SA oddział w Mielcu;

Finanse – Bank Spółdzielczy w Jarosławiu;

Kultura – Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie;

Winiarstwo – Winnica Półtorak;

Manufaktura czekolady – Pijalnia Czekolady M.Pelczar Chocolatier