Nagrody dla laureatów konkursu #OSEWyzwanie

Data publikacji: 2 października 2019Podkarpaccy laureaci konkursu #OSEWyzwanie odebrali dziś nagrody w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracowni multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród – w naszym województwie pracownie trafią do 71 placówek.

Organizatorem konkursu był NASK Państwowy Instytut Badawczy – operator projektu OSE, który powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz dyrektor Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Łukasz Kardas.

Informacja na temat rozstrzygnięcia konkursu.

Ogólnopolska sieć edukacyjna – informacje o programie.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×