– Wychodzimy z trzeciej fali pandemii i najważniejszym celem jest powrót do normalnego leczenia. Otwarcie kompletnie nowego bloku operacyjnego to symbolika powrotu do normalnego rytmu życia – powiedział do załogi wojewódzkiej lecznicy minister Adam Niedzielski.
W podobnym tonie wypowiadała się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
– Czas pandemii był dla nas czasem próby. Doskonale w tym okresie spisała się podkarpacka kadra medyczna i nie inaczej było w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, gdzie wyspecjalizowany personel stanął na wysokości zadania. Szczególnie warty podkreślenie jest trud, jaki w tym czasie podjęliście Państwo aby modernizować jednostkę, tak by zaoferować pacjentom najwyższy poziom świadczonych usług – mówiła Ewa Leniart.
Organ założycielski placówki reprezentował marszałek województwa Władysław Ortyl.
– Cieszę się niezmiernie, że możemy dziś oddać do użytku unowocześnioną, dająca zupełnie nową jakość powierzchnię naszego wojewódzkiego szpitala. Mamy za sobą najtrudniejszy okres funkcjonowania na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Jednak dzięki współpracy i zgranemu współdziałaniu z władzami i z wykonawcą udało się pomyślnie zrealizować inwestycję – mówił marszałek Władysław Ortyl
Wartość inwestycji, czyli modernizacja Kliniki Gastroenterologii z Ośrodkiem Kompleksowego Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit oraz Bloku Operacyjnego wyniosła 12 988 655,02 zł. Projekt został sfinansowany głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz budżetu państwa.
W Szpitalu Miejskim, szef resortu zdrowia zapoznał się z planami dyrekcji placówki na wykorzystanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które otrzymał samorząd miasta.
Prace na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. będą polegać na przebudowie pomieszczeń w zakresie m.in.: wymiany instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej, sanitarnej oraz dostosowaniu ich do obecnych wymogów prawnych. Szpital planuje też zakup sprzętu medycznego.
Kolejnym zadaniem jakie, szpital zrealizuje dzięki rządowym funduszom jest zakup rezonansu magnetycznego wraz z modernizacją pomieszczeń pracowni. Szpital Miejski im Jana Pawła II w Rzeszowie jako jeden z nielicznych publicznych szpitali w Rzeszowie nie posiada w swoich strukturach pracowni rezonansu magnetycznego, co znacznie ogranicza diagnostykę i możliwość wprowadzenia nowych metod leczenia w szpitalu.