Minister zdrowia na Uniwersytecie Rzeszowskim

Data publikacji: 15 listopada 2016Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł uczestniczył w podpisaniu deklaracji współpracy na rzecz rozwoju kształcenia i systemu ochrony zdrowia na Podkarpaciu.

Minister zdrowia na Uniwersytecie Rzeszowskim

Podpisany 14 listopada br. list intencyjny zawiera ustalenia dotyczące współpracy w zakresie podniesienia jakości kształcenia i dostępu do profesjonalnej opieki medycznej. Jednym z postanowień jest współpraca na rzecz utworzenia i rozbudowy Szpitala Uniwersyteckiego powstałego na bazie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie połączonego z Podkarpackim Centrum Chorób Płuc, który zapewni  mieszkańcom regionu dostęp do najnowocześniejszych i wysokospecjalistycznych świadczeń medycznych.

Jakość i dostępność służby zdrowia – tego oczekują pacjenci – powiedział minister Radziwiłł podczas pobytu w Rzeszowie. Podkreślił, że istotnie elementy nowoczesnej służby zdrowia to nauka i kadry. Jakość zależy nie tylko od pewnego stanu, ale od  procesu, który się dzieje. Żeby utrzymywać dobrą jakość musimy się zmieniać. I do tego potrzebne są lokomotywy. Takimi lokomotywami są uczelnie, w tym medyczne. I dobrze, że na Podkarpaciu taka lokomotywa działa – powiedział minister.

Dokument został również podpisany przez prof. Aleksandra Bobko – sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wojewodę Ewę Leniart, marszałka województwa Władysława Ortyla oraz rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Sylwestra Czopka.

Utworzenie Szpitala Uniwersyteckiego jest dużym wyzwaniem – stąd też dzisiejsza deklaracja współpracy podpisana przez partnerów rządowych, samorządowych oraz przez władze uniwersyteckie ma ogromne znaczenie dla możliwości rozpoczęcia działań służących utworzeniu takiej placówki w Rzeszowie – powiedziała wojewoda Ewa Leniart. Dodała również, że powstanie szpitala klinicznego ma szczególne znaczenie jeśli chodzi o kształcenie personelu medycznego.  Ta kadra, która tutaj zostanie wyszkolona, będzie służyła dla dobra naszego kraju, ale musimy także mieć świadomość, że szpital kliniczny w regionie to dostępność do wysokospecjalistycznych usług dla mieszkańców – dodała.

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×