Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×

Mieszkanie Plus – uruchomienie pilotażu rządowego programu

Data publikacji: 13 października 2016Rusza pilotaż rządowego programu Mieszkanie Plus. Wojewoda Ewa Leniart wzięła udział w spotkaniu w Dębicy, podczas którego podpisano list intencyjny dotyczący jego realizacji.

Mieszkanie Plus – uruchomienie pilotażu rządowego programu

Inauguracja programu odbyła się 12 października w całej Polsce. Listy intencyjne podpisano w 17 miastach. W województwie podkarpackim pilotaż uruchomiono w Stalowej Woli, Dębicy i Nowej Dębie.

W środę wojewoda podkarpacki  Ewa Leniart wzięła udział w spotkaniu w Urzędzie Miasta w Dębicy. List intencyjny dotyczący przystąpienia do rządowego programu został podpisany przez władze miasta i BGK Nieruchomości S.A. Porozumienie jest wstępem do przeprowadzenia szczegółowych analiz, niezbędnych w przypadku każdego procesu inwestycyjnego.– „Realizacja programu Mieszkanie Plus to nie tylko realne wsparcie dla rodzin, ale też silny impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki” – podkreślili przedstawiciele samorządu i spółki odpowiedzialnej za pilotażowe inwestycje. W ramach programu w Dębicy powstanie  około 140 mieszkań.

Program Mieszkanie Plus ma się opierać się na trzech głównych filarach:

  • mieszkaniach budowanych na gruntach skarbu państwa (Narodowy Fundusz Mieszkaniowy),
  • wsparciu budownictwa społecznego,
  • wsparciu oszczędzania na cele mieszkaniowe (Indywidualne Konta Mieszkaniowe).

 

Fot. Urząd Miejski w Dębicy.