Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Lodołamacze 2016 – gala regionalna

Data publikacji: 20 września 2016W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Podkarpacko-Lubelska Regionalną Galę XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016, podczas której nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Podkarpacko-Lubelska Regionalną Galę XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016, podczas której nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

W uroczystości wziął udział wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, który wręczył statuetkę za zajęcie I miejsca w kategorii Zatrudnienie Chronione. Wicewojewoda podziękował wszystkim pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne za pokonywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z działalnością zawodową niepełnosprawnych. 

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje włączające się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych po przez tworzenie lepszych warunków pracy i otwartość na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Nagrody przyznawane są trzech kategoriach konkursowych: 

  1. Zatrudnienie Chronione- pracodawcy posiadający status zakładu pracy chronionej oraz zakłady aktywności zawodowej. 
  2. Otwarty Rynek Pracy- przedsiębiorcy otwartego rynku pracy, w tym również stowarzyszenia, fundacje prowadzące działalność gospodarczą i fundacje posiadające status przedsiębiorcy.
  3. Lodołamacz Instytucja- instytucje, stowarzyszenia, organizacje i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej.

oraz w dwóch kategoriach dodatkowych:

  1. Super Lodołamacz- dla najlepszego z najlepszych- dla przedsiębiorcy, instytucji, zakładu.
  2. Lodołamacz Specjalny- dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.