Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Kurtuazyjna wizyta ambasadora Francji w Polsce

Data publikacji: 28 listopada 2023I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka spotkała się dziś z ambasadorem Francji w Polsce Etiennem de Poncinsem oraz konsulem generalnym Francji w Krakowie Cédricem Peltierem.

I Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka podczas spotkania z ambasadorem Francji w Polsce Etiennem de Poncinsem oraz konsulem generalnym Francji w Krakowie Cédricem Peltierem

W związku z tym, że była to pierwsza wizyta dyplomatów na Podkarpaciu, wicewojewoda zaprezentowała specyfikę, perspektywy rozwoju oraz potencjał gospodarczy i turystyczny regionu. W spotkaniu, które miała charakter kurtuazyjny, uczestniczył także radca ds. współpracy kulturalnej, dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce Audelin Chappuis.

Rozmowa dotyczyła m. in. inauguracji Alliance Française w Rzeszowie – instytucji zajmującej się promocją języka i kultury francuskiej w województwie podkarpackim.