Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konsultacje społeczne Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Data publikacji: 15 września 2016„Rozwój zrównoważony terytorialnie” to temat konferencji zorganizowanej w ramach konsultacji społecznych projektu Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Konsultacje społeczne Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Spotkanie, które odbyło się 14 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce z udziałem wojewody Ewy Leniart miało charakter debaty na temat perspektyw rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o założenia strategii.  Najważniejsze punkty dokumentu zaprezentowali  podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki. Istotą Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) jest równomierny rozwój całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym. W programie zostało wyznaczonych pięć filarów rozwoju polskiej gospodarki: reidustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz rozwój społeczny i regionalny.

Wojewoda Ewa Leniart podkreśliła, że dokument zawiera trafną diagnozę sytuacji w kraju. Wskazała na ważne aspekty ujęte w strategii – m. in. wspieranie rodziny jako podstawowej komórki społecznej, a także kwestię rozwoju przedsiębiorczości.  

Konsultacje społeczne SOR odbywają się w całym kraju.

 

Fot. Biuro Prasowe UMWP.