Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konkurs – wsparcie placówek dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży

Data publikacji: 22 kwietnia 202250 tys. zł przeznaczył w tym roku Wojewoda Podkarpacki na realizację zadań dotyczących prowadzenia placówek dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

Ogłoszony 22 kwietnia 2022 r. konkurs skierowany jest  do organizacji pozarządowych, niebędących jednostkami sektora finansów publicznych lub przedsiębiorstwami, instytucjami badawczymi, bankami i spółkami prawa handlowego będącymi państwowymi lub samorządowymi osobami prawnymi i innych podmiotów uprawnionych, prowadzących działalność w zakresie wsparcia matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

Oferenci mogą starać się o dofinansowanie działań osłonowych, profilaktycznych i aktywizujących. Dotacja może zostać wykorzystana m. in. na: prowadzenie prac remontowych pomieszczeń użytkowych placówek dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, zakup niezbędnego wyposażenia placówek, finansowanie kosztów bieżących utrzymania placówek, zakup środków higienicznych i opatrunkowych, odzieży, obuwia, bielizny osobistej i pościelowej, kołder, koców itp., aktywizację społeczno-zawodową matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz wspieranie działań mających na celu ich usamodzielnianie.

Oferty należy składać w kancelarii ogólnej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (pokój nr 27) lub przesłać drogą pocztową listem poleconym na adres: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (liczy się data stempla pocztowego),  w terminie 21 dni od daty ukazania się ogłoszenia, tj. do dnia  13 maja 2022 r.