Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konferencja „Umiędzynarodowienie – szansa i wyzwania dla polskich uczelni”

Data publikacji: 20 października 2016Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart 20 października 2016 uczestniczyła w konferencji „Umiędzynarodowienie – szansa i wyzwania dla polskich uczelni”, która zorganizowana została przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Konferencja „Umiędzynarodowienie – szansa i wyzwania dla polskich uczelni”

 W obradach uczestniczyli również Jarosław Gowin Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. Aleksander Bobko Sekretarz stanu w MNiSZ.

Konferencję przygotowano z myślą o  przedstawicielach władz uczelni odpowiedzialnych za problematykę międzynarodową oraz kierowników uczelnianych biur współpracy z zagranicą i rekrutacji cudzoziemców. Organizatorzy wyrazili nadzieję, iż w ramach obrad uda się wspólnie stworzyć lepsze ramy dla badań i wysokiej jakości kształcenia. Na 21 października zaplanowano drugi dzień obrad w ramach wspomnianej konferencji.