Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Kampania „Dzieciństwo bez przemocy” zainaugurowana!

Data publikacji: 9 października 2024Wczoraj w Sejmie RP została zainaugurowana kampania „Dzieciństwo bez przemocy”. To ogólnopolska akcja mobilizująca całe społeczeństwo – ludzi i instytucje – do zapobiegania krzywdzeniu dzieci.

Uczestnicy inauguracji kampanii społecznej "Dzieciństwo bez przemocy"

Inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.

Inauguracja kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” z udziałem Marszałka Sejmu – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Podejmowane działania będą koncentrować się na:

  • uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce.
  • wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci.
  • promowaniu idei uważnego rodzicielstwa.
  • promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, której członkiem jest fundacja PRO-FIL działająca na terenie województwa podkarpackiego.  Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Wspierają ją również resorty polskiego rządu . Do udziału zostaną zaproszone m. in. instytucje, których podopiecznymi są dzieci: szkoły, przedszkola, żłobki, świetlice, kluby, ośrodki pomocy społecznej.

Finał akcji odbędzie się 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Wtedy budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlone na czerwono.

Szczegółowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie internetowej www.dziecinstwobezprzemocy.pl

Fot. Piotr Molęcki/Kancelaria Sejmu.