25- lecie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom tej placówki. Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju muzealnictwa otrzymał Adam Wójcik. Natomiast Aleksandra Janas, Andrzej Kaczorowski i Bożena Staszczak zostali odznaczeni złotymi medalami za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Medalem srebrnym uhonorowano Beatę Kotasiak-Wojcik. Podczas uroczystości odbywającej się w Sali Wielkiej Pałacu Tarnowskich wicewojewoda Witold Lechowski powiedział:
„ Niech te odznaczenia będą dla Państwa podziękowaniem za codzienną pracę, którą wkładacie w upowszechnianie szacunku dla kultury i tradycji oraz promocję Tarnobrzega i całego regionu”.
Po uroczystościach wicewojewoda zwiedził unikatową rezydencję zasłużonego dla Polski rodu hr. Tarnowskich herbu Leliwa, której początki sięgają XV wieku. W XIX wieku był to jeden z najważniejszych w kraju ośrodków muzealnych i kolekcjonerskich. Zgromadzono w nim m.in arcydzieła malarstwa europejskiego, słynne obrazy Kossaków, pamiątki po bohaterach narodowych i rękopis „Pana Tadeusza”. Kolekcję Dzikowską uzupełniały biblioteka starodruków i archiwum rodowe. Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Historycznego m. Tarnobrzega. Dzięki funduszom unijnym, dotacji Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz środkom miejskim obiektowi przywracana jest dawna świetność.
W ramach obchodów 25-lecie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega zorganizowano konferencję „Wielkie rody na ziemiach polsko-litewskich XVI – XX w. Rozkwit, działalność, upadek, tradycja i pamięć”.