Inwestycje zwiększające bezpieczeństwo pieszych – podsumowanie naboru wniosków

Data publikacji: 4 maja 2021Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotyczący bezpieczeństwa w obszarze przejść dla pieszych.

Wojewoda przypomniała, że nabór w ramach w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym  zarządcy dróg powiatowych i gminnych mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo w obszarze przejść dla pieszych został ogłoszony 15 marca br. Samorządy miały 30 dni na złożenie wniosków.

 – Nabór cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło łącznie 72 wnioski – 36 złożonych przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego i tyle samo przez powiaty. Wartość kosztorysowa wszystkich zadań to kwota ponad 36 mln zł. Dofinansowanie wyniesie do 80% wartości zadania – mówiła wojewoda.

W chwili obecnej trwa ocena formalna i merytoryczna wniosków.

 Zadania dotyczą:

– kolizyjnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniach na drogach publicznych,

– kolizyjnych przejść na odcinkach dróg publicznych pomiędzy skrzyżowaniami,

– przejazdów dla rowerzystów połączonych z lub zlokalizowanych bezpośrednio przy ww. przejściach dla pieszych.

W ramach zadania samorządy mogą też m.in wybudować lub przebudować chodniki  w obszarze oddziaływania przejścia tj. do 100 m po jednej i po drugiej stronie przejścia (czyli 2 x 100 metrów).

Inwestycje zwiększające bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych – nabór wniosków.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×