Inspektor Dariusz Matusiak nowym komendantem wojewódzkim Policji w Rzeszowie

Data publikacji: 30 kwietnia 2021Inspektor Dariusz Matusiak, decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Powitanie komendanta

Insp. Dariusz Matusiak odebrał wczoraj z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego akt powołania na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Nowy komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie

Dziś komendant  został powitany w nowej jednostce podczas uroczystej zbiórki, która – z uwagi na sytuację epidemiczną – odbyła się w wąskim gronie. Wśród obecnych był komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz przedstawiciele władz wojewódzkich – wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz. Komendanci miejscy i powiatowi mogli uczestniczyć w przywitaniu nowego szefa podkarpackich policjantów za pośrednictwem systemu wideokonferencyjnego.

Komendant Matusiak przywitał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, po czym podziękował za zaufanie, jakim go obdarzono, powierzając mu to odpowiedzialne stanowisko.

***

Inspektor Dariusz Matusiak urodził się w 1967 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie.

Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach.
W czerwcu 2004 r. awansował na zastępcę komendanta powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został komendantem miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. komendantem miejskim Policji w Bielsku-Białej.

Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w gabinecie komendanta głównego Policji. Od października 2020 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki.

W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Na podstawie informacji KWP w Rzeszowie.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×