Gra miejska „Przygoda z tatą” – wzmacnianie więzi rodzinnych i wspólne świętowanie Dnia Ojca
Jak podkreśliła wojewoda, projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo – Przygoda życia”, który jest jednym z elementów długofalowej polityki prorodzinnej. Gra miejska to wyjątkowe wydarzenie dla rodzin połączone ze świętowaniem Dnia Ojca. Jej celem jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z dziećmi.
W naszym województwie gra zostanie przygotowana przez Stowarzyszenie „Zrzeszenie Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk”, któremu Wojewoda Podkarpacki powierzył realizację zadania.
– Organizowana gra terenowa będzie odbywać się w Leżajsku 18 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 12:00 na Rynku, obejmując swoim zasięgiem terytorialnym ciekawe i znane miejsca w mieście, tj. okolice Grobu Cadyka Elimelecha, Rynek, Ratusz, Muzeum Ziemi Leżajskiej, dworzec kolejowy, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku, z finałem przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w ogrodach klasztornych około godziny 15:00. Następnie rozpocznie się piknik rodzinny, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki gry. To wspaniała okazja do radosnego spędzenia czasu. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i do rejestracji drużyn pod specjalnym linkiem – mówiła Ewa Leniart.
Trwa rejestracja drużyn. Serdecznie zapraszamy!
Organizację gry miejskiej „Przygoda z Tatą” poprzedza wcześniejsza internetowa rejestracja uczestników, która jest ogólnodostępna. Zapisy rozpoczęły się na początku czerwca – odbywają poprzez system rejestracji dostępny pod linkiem: https://przygoda.advhost.pl/
– W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, jestem przekonany, że będzie wspaniale spędzony czas – mówił podczas konferencji prasowej wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko.
Uczestnicy gry to zespoły co najmniej dwuosobowe składające się z taty (jako kapitana drużyny) i dziecka/dzieci. Podział drużyn nastąpi według trzech kategorii: – starsze dzieci (14 – 18 lat ), – młodsze dzieci (od urodzenia do 13 lat), – zespoły mieszane (w skład zespołu wchodzą starsze i młodsze dzieci). Nie ma ograniczeń wiekowych, dopuszcza się także możliwość zwiększenia liczby uczestników gry, jeśli zgłoszeń będzie więcej.
Finał gry i rodzinny piknik plenerowy przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku
Miejscem docelowym wszystkich drużyn (metą) będą ogrody klasztorne przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, gdzie od godz. 15.00, na dużej plenerowej scenie rozpocznie się piknik rodzinny z elementami koncertu. Specjalnie powołana komisja zliczy zebrane na trasie punkty, uwzględniając w ocenie czas pokonania trasy i aspekt wzajemnej współpracy rodzinnej. Około godz. 16.00 drużyny biorące udział w grze terenowej otrzymają nagrody zgodnie z klasyfikacją punktową, a także certyfikaty ukończenia gry. Na kapitanów 100 pierwszych zgłoszonych drużyn czekają pamiątkowe koszulki. Przewiduje się, że w każdej kategorii zostaną przyznane I, II i III miejsca.
– Dla naszego Stowarzyszenia jest to wielkie wydarzenie artystyczne. Oprócz integralnej części, jaką będzie gra miejska na terenie Leżajska, są również przewidziane liczne występy artystyczne, m.in. artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, występ naszego Teatru Muzycznego Broadway z Giedlarowej i wiele innych bezpłatnych atrakcji – powiedział prezes Stowarzyszenia Zrzeszenia Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk Marek Krauz.
Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zachęcał również kustosz Klasztoru OO. Bernardynów o. Klaudiusz Baran.
W programie pikniku przewidziano liczne stoiska edukacyjne, darmowe zjeżdżalnie, animacje, degustację specjałów kuchni regionalnej i występy artystyczne.