Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Gala XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Data publikacji: 24 listopada 2023W łańcuckim Zamku odbyła się gala XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Statuetki wyróżniającym się firmom wręczył Prezydent Andrzej Duda. W wydarzeniu uczestniczyła również Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda.

Gościem gali była I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Gratulując Laureatom Prezydent podkreślił, że wydarzenie ma profil nie tylko gospodarczy, ale i państwowy. – Podkreśla niezwykłą rolę państwowotwórczą, jaką codziennie realizują przedsiębiorcy, rozwijając swoje firmy, a tym samym pomyślność Rzeczypospolitej – mówił.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że rozwój Rzeczypospolitej w dużym stopniu zawdzięczamy przedsiębiorcom. Dziękuję za Państwa wkład w ten rozwój. Dziękuję za reprezentowanie naszego kraju na zewnątrz, za odwagę i znakomite działanie – mówił Prezydent Andrzej Duda do nagrodzonych.

Nagrodą zostały uhonorowane przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm. 

W ramach Nagrody Gospodarczej Prezydent RP wręczył wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP; Narodowy Sukces; Międzynarodowy Sukces; Odpowiedzialny Biznes; Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój i STARTUP_PL.

We wczorajszej gali uczestniczyli przedstawiciele rządu i parlamentu RP, ministrowie Kancelarii Prezydenta, samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, a także członkowie kapituły konkursu oraz reprezentanci nominowanych firm. 

Galę zaś uświetnił koncert „Dopóki życie trwa… piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej” w wykonaniu artystów z Domu Kultury w Przecławiu. 

Finał XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP