Gala laureatów konkursów przedmiotowych

Data publikacji: 9 czerwca 2022Laureaci konkursów przedmiotowych z podkarpackich szkół podstawowych odebrali dziś wyróżnienia i statuetki. Uzdolnionym uczniom pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Gala laureatów konkursów przedmiotowych

Uroczystość podsumowująca wyniki tegorocznych konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Dyplomami i statuetkami wyróżniono 334 laureatów. Ponadto 14 szkół z województwa podkarpackiego otrzymało „Certyfikat Szkoły Przyjaznej Utalentowanym  Uczniom”, który potwierdza wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych.

 W sumie w tym roku odbyło się 13 konkursów przedmiotowych, w których udział wzięło 17, 5 tys. uczniów.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła podkarpackim laureatom serdeczne gratulacje. Podkreśliła, że bardzo się cieszy, że tak liczne grono młodych ludzi wzięło udział w konkursach wiedzy. Podziękowała również nauczycielom, którzy wspierają swoich podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i talentów.

– Bardzo ważne jest, aby odkryć swoje zainteresowania, znaleźć to, co dostarcza nam ogromnej satysfakcji, rozbudza wolę pogłębiania  wiedzy. Nie ma w życiu człowieka lepszego momentu na kształcenie aniżeli okres młodości. To czas rozwijania swojego potencjału, budowania kapitału na przyszłość. Cieszę się bardzo, że tak licznie młodzi ludzie z terenu województwa podkarpackiego uczestniczyli w konkursach kuratoryjnych. Wiem, że jeśli odpowiednio wcześnie zdiagnozuje się swoje zainteresowania, pracuje nad sobą – często dzięki wspaniałemu wsparciu nauczyciela , wychowawcy, który umie tak poprowadzić swojego ucznia, by osiągnął sukcesy – to otwiera się przed sobą przyszłość, która da wiele nowych możliwości – mówiła wojewoda.

– Młodzi, uzdolnieni, pracowici ludzie to kapitał naszego państwa. W waszych rękach jest przyszłość naszej Ojczyzny. Każdy talent to szansa na to, ażeby z jednej strony budować dobre imię naszej Ojczyzny, z drugiej sprawiać, by się pięknie rozwijała. Państwo jest silne mądrością, umiejętnościami swoich obywateli. Życzę Wam, aby determinacja, którą w sobie obudziliście trwała nadal, aby koleje sukcesy przychodziły wraz z rozwojem waszej ścieżki życiowej – podkreśliła Ewa Leniart.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×