Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Firma Knorr-Bremse otworzyła zakład w Rzeszowie

Data publikacji: 17 października 2023Działające od ponad 20 lat w Polsce firma Knorr-Bremse, wspierająca rozwój i bezpieczeństwo rynku kolejowego,  otworzyła uroczyście swój zakład produkcyjno-usługowy w Rzeszowie.

Uczestnicy uroczystego otwarcia zakładu Knorr Bremse

– Cieszymy się, że Knorr-Bremse  zdecydował o lokalizacji  swojej fabryki właśnie na Podkarpaciu – w regionie wyjątkowym, który już cieszy się pewną marka uznaną  w wielu branżach.  Z jednej strony czujemy się docenieni – na pewno element położenia geograficznego praktycznie w sercu Europy jest tutaj niewątpliwe atutem, ale też dziękujemy za to, że uznano nasz region za na tyle perspektywicznie dobry, że watro tutaj zainwestować środki finansowe i wybudować nowoczesną fabrykę. Jesteśmy też bogaci w kapitał ludzki, który na pewno dostarczy wielu innowacyjnych rozwiązań – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Knorr-Bremse Polska posiada kompetencje w zakresie projektowania systemów hamulcowych, kierowania projektami oraz prowadzi lokalny serwis urządzeń dostarczonych na Polski rynek. Odpowiedzialna jest również za dystrybucję produktów Grupy Knorr-Bremse na terenie Polski, a w szczególności systemów hamulcowych, drzwiowych, klimatyzacji i osprzętu elektrycznego do pojazdów szynowych. Od 2006 r. siedzibą firmy jest Kraków.

Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy działa w Rzeszowie od stycznia 2023 r. Jest zlokalizowany w Parku Naukowo-Technologicznym w Strefie Aktywności Gospodarczej Rzeszów-Dworzysko.

Jego powierzchnia to ponad 23 tys. m kw., z czego ponad 19 tys. m kw. to hala produkcyjno-usługowa. Do końca bieżącego roku jest planowane zatrudnienie na poziomie 146 osób, natomiast zatrudnienie docelowe to 400 pracowników.  

Budynek Knorr-Bremse spełnia wymogi certyfikatu BREEAM, czyli zielonego budownictwa, które jest energooszczędne i zapewniające wysoki komfort dla użytkownika.