Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

E-zdrowie w systemie ochrony zdrowia

Data publikacji: 2 grudnia 2021„E-zdrowie w systemie ochrony zdrowia” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, odbywającej się w dniach 2-3 grudnia 2021r. i organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów. W otwarciu wydarzenia wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

E-zdrowie w systemie ochrony zdrowia

Celem konferencji jest dyskusja i wymiana poglądów dotyczących kwestii e-zdrowia w ochronie zdrowia. Panele tematyczne wydarzenia są wszechstronne i dotyczą wprowadzenia w życie systemów teleinformatycznych, czyli działań personelu medycznego wykonywanego na odległość. Ważnym aspektem podejmowanych rozważań jest wpływ pandemii COVID-19 na usługi zdrowotne.

W ostatnich latach obserwujemy, że dziedzina zdrowia coraz większymi krokami wkracza w erę cyfryzacji, która niewątpliwie zmienia oblicze naszego systemu opieki medycznej. Pojawiają się nowe technologie, które umożliwiają pacjentom i lekarzom wykorzystanie nowych narzędzi do utrzymywania i poprawy stanu zdrowia. Dzięki nim dostępność do opieki zdrowotnej staje się niezależna od lokalizacji, a tym samym lekarz będzie miał lepszy dostęp do informacji medycznej pacjenta, a pacjent do wyników swoich badań czy recept. Jest to szczególne istotne w dobie wciąż trwającej pandemii – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas otwarcia konferencji.

Odbywająca się w formie online konferencja, będąca forum wymiany wiedzy i doświadczeń, zgromadziła teoretyków i praktyków podejmowanych zagadnień z różnych polskich środowisk naukowych m .in. z Rzeszowa, Lublina, Łodzi i Warszawy. Uczestnicy konferencji, w ciągu dwóch dni obrad, będą skupiać się m. in. na zagadnieniach dotyczących narzędzi e-zdrowia w udzielaniu świadczeń zdrowotnych, aspektom prawnym w e-zdrowiu, sztucznej inteligencji w e-zdrowiu oraz danym osobowym w ochronie zdrowia.