Dzień Służby Cywilnej

Data publikacji: 10 listopada 2016Z okazji Święta Służby Cywilnej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się spotkanie wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, wicewojewody Witolda Lechowskiego i dyrektora generalnego Marcina Zaborniaka z pracownikami Urzędu.

Dzień Służby Cywilnej

Wojewoda Ewa Leniart podziękowała wszystkim pracownikom za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków służbowych. Już po raz szesnasty Służba Cywilna w Polsce obchodzi swoje święto. Nieprzypadkowo obchodzimy je w dniu Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 r. to nie tylko symboliczna data odzyskania po 123 latach niepodległości. Ten dzień przypomina nam również, jaką rolę w odbudowie bytu państwowego odegrało stworzenie profesjonalnej służby cywilnej i jaką funkcję w państwie polskim pełni ona dziś. Stabilne państwo nie mogłoby funkcjonować przecież bez działania sprawnego korpusu urzędniczego – powiedziała wojewoda.  Zaznaczyła również, że standardem współczesnej służby cywilnej są reguły, które powinny obowiązywać w życiu publicznym demokratycznego państwa, takie jak bezinteresowność, obiektywizm, odpowiedzialność i uczciwość.

Pracownikom, którzy rzetelną pracą budują wizerunek Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego dziękował również dyrektor generalny Marcin Zaborniak. Przynależność  do korpusu służby cywilnej  to prestiż, wyróżnienie i powód do dumy.  To także odpowiedzialna  codzienna praca  realizowana na każdym stanowisku – podkreślił podczas uroczystości, która odbyła się 10 listopada br.

Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń państwowych nadanych postanowieniem Prezydenta RP – pracownicy, którzy wyróżnili się  wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa otrzymali Medale za Długoletnią Służbę oraz listy gratulacyjne.

 


Pliki do pobrania:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×