Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Dzień patrona powiatu brzozowskiego

Data publikacji: 19 października 2016W Brzozowie 19 października świętowano dzień patrona powiatu brzozowskiego bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystościach uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski.

Dzień patrona powiatu brzozowskiego

Obchody rozpoczęły się mszą św. w brzozowskiej Kolegiacie, po której nastąpiło przejście pod pomnik ks. Jerzego i złożenie kwiatów. W trakcie spotkania wręczono statuetki „Zasłużony dla Powiatu Brzozowskiego” oraz nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów z lokalnych szkół. W swym przemówieniu wicewojewoda pogratulował nagrodzonym, którzy swą działalnością pracują dla małej, lokalnej Ojczyzny. „Jeśli dbacie o nią, to dbacie też o Polskę za co należą Wam się słowa uznania” – powiedział Witold Lechowski.