Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Dyplomy dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów

Data publikacji: 7 grudnia 2023I wojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka  oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wręczyły dziś dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch w gronie stypendystów Prezesa Rady Ministraów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku szkolnym takie stypendia otrzyma 223 uczniów.

– Jesteście doskonałym przykładem tego, że ciężka praca, wytrwałość, cierpliwość, wiele godzin spędzonych nad książkami przynosi wymarzone rezultaty. Serdecznie gratuluję i jestem przekonana, że to szczególne wyróżnienie stanie się dla was czynnikiem motywującym do dalszego rozwoju – powiedziała wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia dyplomów   stypendystom ministra właściwego do spraw oświaty i wychowani oraz nagród Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli.