Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Dyplomy dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów

Data publikacji: 13 grudnia 2022Wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wręczyły dziś dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku szkolnym takie stypendia otrzyma 315 uczniów.

– Jestem dumna z podkarpackiej młodzieży, ponieważ przyznane stypendia to potwierdzenie dużego zaangażowania w zdobywanie wiedzy oraz dowód sumiennej i rzetelnej pracy nad sobą, co z pewnością zaprocentuje na dalszych etapach życia. To pierwsza droga do tego, aby budować przyszłość, wykorzystując maksymalnie swój potencjał i możliwości. Gratuluję serdecznie, cieszę się z Waszych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesówmówiła wojewoda.

Wojewoda nawiązała również do 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i 42. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” oraz  zaprosiła młodych ludzi do refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, ważnymi dla historii naszego kraju.

– Powstanie „Solidarności” to wyjątkowy moment w dziejach naszej Ojczyzny. Wyjątkowy dlatego, że „Solidarność” była ruchem społecznym, który rozbudził wielkiego ducha pragnienia wolności. Ówczesne władze, z gen. Jaruzelskim na czele, podejmując decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego, chciały to pragnienie zniszczyć. Okazało się jednak – pomimo tego, że wywołano strach, niepokój – że nie jest łatwo zgasić rozbudzony płomień wolności – powiedziała wojewoda, podkreślając, że dziś składamy hołd walczącym w sprawie polskiej wolności, swobód narodowych i obywatelskich.

– Jesteście beneficjentami tej wolności, dzięki niej  możecie osiągać sukcesy i decydować o swojej przyszłości – dodała Ewa Leniart.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu „Kierunek innowacja 2022”, którego celem jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół oraz konkursu „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”.

Całość uświetnił  koncert w wykonaniu zespołu instrumentalnego, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych  nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.