Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Decyzja ZRID na kolejny odcinek drogi ekspresowej S19

Data publikacji: 28 września 2023Wojewoda podkarpacki wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S19 na dziesięciokilometrowym odcinku Miejsce Piastowe –Dukla.

Droga S19

W ramach zadania pn.: „Budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Miejsce Piastowe (bez węzła) do węzła Dukla (z węzłem) dł. ok. 10,1 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi” powstanie droga dwujezdniowa z dzielącym pasem zieleni, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Inwestycja będzie obejmować budowę odcinka drogi ekspresowej, węzła drogowego „Dukla”, dwóch miejsc obsługi podróżnych, ścieżek pieszo-rowerowych, dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległego terenu, obiektów inżynierskich w tym estakad, wiaduktów i mostów, a także m. in. budowę zjazdów, oświetlenia drogi oraz urządzeń ochrony środowiska tj. ekrany akustyczne, przejścia i przepusty dla zwierząt czy zbiornika kompensacyjnego. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna. 

Odcinek stanowi fragment S19 leżącej w korytarzu komunikacyjnym VIA CARPATIA oraz zlokalizowany jest na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie: krośnieńskim, na terenie gmin: Miejsce Piastowe oraz Dukla.

Zielone światło dla budowy S19 Miejsce Piastowe – Dukla –informacja na stronie GDDKiA