Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Debata społeczna o systemie emerytalnym

Data publikacji: 13 września 2016Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie zaprasza na debatę społeczną o systemie emerytalnym.

Debata społeczna o systemie emerytalnym

Zakład Ubezpieczeń Społecznych odpowiada za przegląd polskiego systemu emerytalnego. W ramach przeglądu w 22 miastach odbywają się debaty i konsultacje społeczne pod hasłem „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”. Przegląd emerytalny musi być przeprowadzany nie rzadziej niż co 3 lata. Ostatni miał miejsce w 2013 roku. W tym roku bierze w nim udział społeczeństwo. 19 września Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie organizuje debatę ekspercką.

Przedstawiciele różnych grup społecznych – pracodawców i pracowników, naukowców i specjalistów podzielą się swoimi wnioskami, spostrzeżeniami oraz wynikami badań. Celem debaty jest ocena obowiązujących rozwiązań w systemie emerytalnym i reform wprowadzonych w 2011 i 2013 roku. Wyniki prac zespołu (tzw. zielona księga) zostaną przedstawione ministrowi rodziny, pracy i polityki społecznej. Na tej podstawie Rada Ministrów opracuje „Białą Księgę” z rekomendacjami i planem wprowadzania niezbędnych zmian do systemu emerytalnego.

Rzeszowska debata o przyszłości systemu emerytalnego odbędzie się 19 września (poniedziałek) w godzinach od 11:00 do 13:00 w auli Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Dąbrowskiego 83.

Pliki do pobrania: