Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Debata o bezpieczeństwie rynku gazu

Data publikacji: 15 października 2016O bezpieczeństwie energetycznym rozmawiali prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej podczas drugiego dnia obrad w Rzeszowie.

Debata o bezpieczeństwie rynku gazu

 „Bezpieczeństwo rynku gazu w Europie  Środkowo-Wschodniej – regulacje, połączenie, dywersyfikacja dostaw” to temat trzeciej sesji plenarnej, która odbyła się 15 października w Grand Hotelu w Rzeszowie. Gościem posiedzenia był wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Marosz Szewczowicz. W sesji wzięli również udział m.in. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień oraz  poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

Po zakończeniu szczytu odbyła się konferencja prasowa przywódców państw V4, w której wziął udział wiceprzewodniczący KE Marosz  Szewczowicz. Prezydent RP Andrzej Duda podsumował dwudniowe obrady Grupy. Podkreślił, że konstruktywne rozmowy, które toczyły się w ramach sesji plenarnych potwierdzają doskonałą współpracę prezydentów Grupy Wyszehradzkiej.