Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Debata gospodarcza w ramach I Forum Polonii Amerykańskiej

Data publikacji: 29 lipca 2016„Ja dla Polski, Polska dla mnie” to temat konferencji gospodarczej polonijnych liderów biznesu, która odbyła się 28 lipca w ramach I Forum Polonii Amerykańskiej w Polsce.

Debata gospodarcza w ramach I Forum Polonii Amerykańskiej

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce spotkali się przedstawiciele polskiego i amerykańskiego biznesu oraz członkowie polonijnych organizacji i stowarzyszeń. W konferencji wzięła również udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Debata została podzielona na panele tematyczne, które były poświęcone m. in. problemowi znalezienia punktów stycznych współpracy przedstawicieli biznesu polonijnego ze środowiskami biznesowymi w Polsce, prezentacji najciekawszych przykładów odnoszących się do tworzenia oddolnych sieci biznesowej kooperacji Polonii w różnych krajach czy rewolucji cyfrowej i osiągnięciom polskich firm. Podczas konferencji głos zabrali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju , którzy mówili m. in.  o działaniach rządu skierowanych do biznesowych środowisk Polonii.

 

Fot. Michał Mielniczuk.