Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Ci, którzy rozdali życie…” – podsumowanie konkursu

Data publikacji: 7 grudnia 2023W Urzędzie Marszałkowskim  Województwa Podkarpackiego podsumowano wyniki konkursu „Ci, którzy rozdali życie…”, który nawiązywał do historii rodziny Ulmów. Laureatom gratulowała I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka gratuluje laureatom konkursu

Podkarpaccy uczniowie przygotowali prace w formie reportażu lub wywiadu, prezentując historie osób pomagających Żydom w czasie II wojny światowej.

Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, pielęgnowanie wśród młodzieży oraz współczesnego pokolenia wiedzy o Polakach ratujących Żydów na terenie Podkarpacia, ich poświęceniu, odpowiedzialności społecznej i ofiarności.

Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród laureatom olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, a także finalistom olimpiad ogólnopolskich nagród przyznanych w ramach programu „Nie zagubić talentu”.

Organizatorem konkursu był Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie we współpracy z Departamentem Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.