Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

35 lat Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Rzeszowie

Data publikacji: 9 czerwca 2017Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Rzeszowie obchodzi jubileusz 35-lecia. 8 czerwca w uroczystości z tej okazji wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Razem bezpieczniej - nabór wniosków

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. bpa Kazimierza Górnego w Kościele św. Rocha i św. Marcina w Rzeszowie. Następnie zaproszeni goście zgromadzili się w auli parafialnej, by – wraz z wraz z pracownikami i podopiecznymi placówki – uczcić jubileusz. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że uroczystość jest nie tylko nie tylko wielkim i radosnym przeżyciem dla całej społeczności domu, ale również okazją do wyeksponowania misji tego typu ośrodków w tworzeniu nowych perspektyw i możliwości funkcjonowania dla podopiecznych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia, by w pełni funkcjonować w społeczeństwie.  –

Cieszy mnie, że placówka oferuje wsparcie kombatantom, osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Poprzez zajęcia indywidualne i zespołowe, Dom uczy, rozwija oraz podtrzymuje umiejętności w zakresie sprawności fizycznej, czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym. Dzięki specjalistycznej opiece medycznej, rehabilitacyjnej, psychologicznej i terapeutycznej podopieczni Domu mają gwarancję fachowego wsparcia i bezpieczeństwa (…). Państwa działalność jest pięknym przykładem otwarcia się na drugiego człowieka, zapewniania codziennego wsparcia oraz atmosfery pełnej zrozumienia, życzliwości i troski. Wspierając podopiecznych Domu, ofiarowujecie im nie tylko swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, ale przede wszystkim otwarte serce – powiedziała wojewoda.

 Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów został utworzony decyzją Wojewody Rzeszowskiego z 24 lipca 1981 r. Placówka przeznaczona jest ponad 100 osób niepełnosprawnych w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych fizycznie – w pierwszej kolejności kombatantów.