Gratulacje dla podkarpackich strażaków

Data publikacji: 11 września 2019Wojewoda Ewa Leniart pogratulowała podkarpackim strażakom, którzy odnieśli sukcesy sportowe podczas XVIII Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków „WORLD POLICE&FIRE GAMES 2019”.

Gratulacje dla strażaków

W spotkaniu, które odbyło się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli również udział przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec.

W dniach od 8 do 18 sierpnia 2019 roku w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan w Chinach odbyły się 18. Mistrzostwa Świata Policjantów i Strażaków 2019 (XVIII World Police and Fire Games 2019). W zawodach uczestniczyło ok. 10 tys. funkcjonariuszy z 79 państw świata. Podkarpacie reprezentowało trzech strażaków Państwowej Straży Pożarnej: st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie, mł. asp. Robert Kubit z KM PSP w Krośnie oraz sekc. Mateusz Telesz z KW PSP w Rzeszowie. Strażacy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych.

W biegu na dystansie półmaratońskim (21 km 97,5 m) st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie w rywalizacji indywidualnej zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 40+. Drużynowo reprezentacja Podkarpacia w składzie: st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie, mł. asp. Robert Kubit z KM PSP w Krośnie oraz sekc. Mateusz Telesz z KW PSP w Rzeszowie zdobyła brązowy medal w kategorii wiekowej 30.

W biegu przełajowym Cross Country na dystansie ok. 10 km st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie w rywalizacji indywidualnej zdobył historyczny złoty medal w kategorii wiekowej 40+. Drużynowo reprezentacja Podkarpacia w składzie: st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie, mł. asp. Robert Kubit z KM PSP w Krośnie oraz sekc. Mateusz Telesz z KW PSP w Rzeszowie zdobyła srebrny medal w kategorii wiekowej 30+.