Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

14. UNIWERSYTECKIE TARGI PRACY

Data publikacji: 29 marca 2023Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystym otwarciu 14. Uniwersyteckich Targów Pracy i Dnia Otwartego organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski.

Celem targów jest stworzenie płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy pracodawcami, lokalnymi instytucjami, a osobami poszukującymi zatrudnienia oraz wsparcie w rozwoju nowych miejsc pracy. Podczas targów odwiedzający mają okazję zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk oraz mogą odbyć rozmowę z przedstawicielami wiodących firm oraz instytucji z województwa podkarpackiego.

„Mamy nadzieję, że w tym roku powtórzymy sukces z poprzednich edycji i wydarzenie zyska jeszcze większą rangę i znaczenie dla naszego regionu” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Wojewoda Ewa Leniart podczas oficjalnego otwarcia targów podkreśliła jak ważne znaczenie dla nawiązywania kontaktów międzyludzkich ma wydarzenie organizowane przez Uniwersytet w Rzeszowie.

– Gratuluję Uniwersytetowi Rzeszowskiemu tego, że niezmiennie pozostaje przestrzenią spotkania ludzi, którzy z jednej strony chcą zdobyć wiedzę, a z drugiej strony tę wiedzę posiadają. Ludzi, którzy oferują pracę i tych, którzy pracy poszukują. To miejsce zawsze nastraja dobrą energią i myślę, że dzisiaj też tak będzie – zaznaczyła.

Na Uniwersyteckich Targach Pracy obecnych jest wiele przedsiębiorstw m.in. z branży administracyjnej, finansowej, informatycznej, medycznej, przemysłowej i lotniczej. W trakcie wydarzenia odbywa się cykl szkoleń i warsztatów tematycznych.