Uroczystości pod pomnikiem płk. Lisa-Kuli poprzedziła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby – ordynariusza diecezji rzeszowskiej.
Rocznicę śmierci pułkownika uczczono apelem pamięci i salwą honorową. Wydarzenie było okazją do poświęcenia sztandaru Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. L. Lisa-Kuli w Rzeszowie oraz złożenia przyrzeczeń strzeleckich przez dziewczęta i chłopców z jednostek strzeleckich Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. W ramach obchodów odbyły się również pokaz sprawności młodzieży strzeleckiej raz defilada pododdziałów.
– Wspominamy dziś niezwykłego człowieka, bohatera, który swoje młodzieńcze lata poświęcił na walkę o wolną i niepodległą Polskę. Żołnierza, który już za życia stał się legendą, a którego zdolności wojskowe dostrzegł i docenił sam Józef Piłsudski. Wspominamy Polaka, który ukochał Ojczyznę tak mocno, że nie bał się dla tej miłości poświęcić życia (…). Stojąc dziś na placu przed pomnikiem tego wielkiego Polaka, obrońcy naszej Ojczyzny, nie zapominajmy o ludziach, którzy walczyli na różnych frontach, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. O dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy broniąc Niepodległości, suwerenności i nienaruszalności granic swego państwa, w dowód miłości Ojczyźnie złożyli jej ofiarę życia. Byli wśród nich liderzy, którzy zagrzewali innych do walki; byli żołnierze – uczestnicy zrywów narodowych, licznych bitew i potyczek, ale byli też zwykli ludzie, którzy musieli odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości i nie ulec narzucanym ideałom. Wszystko to udowodniło, że Polski i Polaków nigdy nie opuścił duch walki, męstwa i poświęcenia dla Ojczyzny – powiedziała w okolicznościowym przemówieniu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Gościem uroczystości był Jan Józef Kasprzyk – szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W wydarzeniu uczestniczyli również podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych, kombatanci i mieszkańcy województwa.
Patronaty honorowe nad uroczystością objęli: minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski.