100 lat kurateli sądowej w Polsce – konferencja

Data publikacji: 30 września 2019„100 – lecie kurateli sądowej  w Polsce. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbyła się 30 września w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.      

Konferencja

Podczas posiedzenia poruszono m. in. kwestie związane z projektem ustawy o kuratorskiej służbie sądowej, interdyscyplinarnej współpracy służb na rzecz readaptacji osób skazanych, współpracy Służby Więziennej z kuratorami, pomocy postpenitencjarnej, a także zagadnienia dotyczących historii kurateli sądowej i uregulowań  prawnych dotyczących zawodu kuratora sądowego.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych, sądów okręgowych i rejonowych oraz środowisk naukowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewodę Podkarpackiego, Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie i Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego  Rzeszowie wraz z Radą Terenową ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym dla obszaru Województwa Podkarpackiego.                 


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×