Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030) jest podstawowym dokumentem strategicznym polityki regionalnej państwa w perspektywie do 2030 r. KSRR 2030 jest zbiorem wspólnych wartości, zasad współpracy rządu i samorządów oraz partnerów społeczno-gospodarczych na rzecz rozwoju kraju i województw. Dokument określa systemowe ramy prowadzenia polityki regionalnej zarówno przez rząd wobec regionów, jak i wewnątrzregionalne. Odegra on w nadchodzących latach ważną rolę w procesie programowania środków publicznych, w tym funduszy Unii Europejskiej.
KSRR 2030 rozwija postanowienia, przyjętej przez rząd w lutym 2017 r., Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.) w zakresie obszaru Rozwój społecznie wrażliwy i terytorialnie zrównoważony. Kierując się zaproponowanym przez SOR modelem odpowiedzialnego rozwoju, KSRR 2030 identyfikuje cele polityki regionalnej oraz działania i zadania, jakie dla ich osiągnięcia powinien podjąć rząd i samorządy terytorialne oraz pozostałe podmioty zaangażowane w tę politykę. KSRR 2030 zastępuje dotychczas obowiązującą Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego 2010-2020: Regiony, Miasta, Obszary Wiejskie, przyjętą przez rząd w 2010 r., uwzględniając aktualne uwarunkowania i wyzwania rozwojowe wynikające z procesów demograficznych, globalizacji oraz nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.
Spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się o godz. 11:00 w dniu 23 stycznia 2019 r. w Stalowej Woli, w Bibliotece Międzyuczelnianej przy ul. Popiełuszki 10.
Zachęcamy do udziału w spotkaniu, które daje możliwość wpływu na ostateczny kształt dokumentu KSRR 2030, stanowi okazję do dyskusji nad zaproponowanymi do realizacji celami i kierunkami działań oraz mechanizmami ich wdrażania.
Rejestracja na spotkanie odbywa się przez stronę www.miir.gov.pl/ksrr (decyduje kolejność zgłoszeń). Tam też dostępne są wszelkie informacje na temat dokumentu oraz formularze zgłaszania uwag.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
Źródło: UMWP.