Profil zaufany

Warunkiem załatwienia sprawy przez internet jest posiadanie podpisu zaufanego. Jednym z nich jest profil zaufany czyli darmowe narzędzie do potwierdzania tożsamości oferowane przez państwo. Za jego pomocą można łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz rejestracyjny, podając między innymi swój numer telefonu, a po krótkiej wizycie
w jednym z punktów potwierdzających, będziesz mógł kontaktować się z coraz większą liczbą instytucji publicznych, bez wychodzenia z domu.

W celu uzyskania profilu zaufanego  należy:

  • Wypełnić formularz elektroniczny na www.pz.gov.pl gdzie wraz z założonym kontem zostanie złożony wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego.
  • Udać się, z ważnym dowodem osobistym albo paszportem, albo innym dokumentem tożsamości, jeżeli umożliwia on jednoznacznie potwierdzenie tożsamości osoby wnioskującej, do wybranego przez siebie „punktu potwierdzającego” celem potwierdzenia swojej tożsamości.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×