Zarząd powiatu rzeszowskiego z absolutorium

Data publikacji: 21 czerwca 2022Zarząd powiatu rzeszowskiego otrzymał akceptację radnych. W sesji absolutoryjnej uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Pierwszym punktem porządku obrad, było wręczenie medali starosty „Zasłużony dla Powiatu Rzeszowskiego”. Wśród odznaczonych znalazł się m.in. ks. Stanisław Słowik, wieloletni dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Pozostałe wyróżnienia przyznano: Urszuli Bilo – sekretarz powiatu rzeszowskiego w latach 1999 – 2015, Jadwidze Karnas –skarbnik powiatu rzeszowskiego w latach 1999 – 2008, Jacekowi Tybulczukowi – lekarzowi koordynatorowi oddziału COVID SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie, Bernadecie Smycz– zastępcy dyrektora ds. Pielęgniarstwa SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie, lek. med. Agacie Dróbce – lekarzowi rodzinnemu w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Lubeni, siostrze Monice Urban – pielęgniarce w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Hyżne.

Następnie radni, bez głosu sprzeciwu, udzielił zarządowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021.

  • To jest praca zespołowa. Dziękuję w imieniu całego zarządu – komentował decyzję radnych starosta Józef Jodłowski.

Starosta podziękował także za wsparcie wojewodzie i administracji rządowej, szczególnie w kontekście finansowej pomocy na inwestycje, kierowanej przez władze centrale do samorządów.  

Gratulacje zarządowi złożyła wojewoda Ewa Leniart. 

  • Z wielkim uznaniem przyjmuję to, że w tak trudnych okolicznościach udało się państwu zrealizować wszystkie zadania z tak dobrym efektem – przyznała wojewoda.

Wojewoda dziękowała zarządowi i radnym za podejmowane równomiernie działania inwestycyjne, uwzględniające wszystkie gminy powiatu rzeszowskiego. 

Ewa Leniart zauważyła także działania samorządu w zakresie polityki społecznej. 

  • Zarząd widzi potrzeby osób niepełnosprawnych, podejmując szereg inicjatyw związanych z wyjściem naprzeciw ich oczekiwaniom. To także sprawy związane ze służbą zdrowia – bardzo newralgiczną dziedziną. Powiat wie, że tej dziedziny życia nie można pozostawić własnemu biegowi. Wiem ile to wymaga trudu i zabiegów – mówiła.

Wojewoda przyznała, że na szczególne uznanie zasługuje dostępność do usług medycznych, nawet w małych samorządach Rzeszowszczyzny. Na koniec odwołała się do ostatnich wydarzeń. 

  • Chcę także podziękować za współpracę w czasie kryzysu uchodźczego. Na zarząd powiatu i radnych zawsze mogliśmy liczyć. Cieszę się, że mam partnerów, którzy są wiarygodni, rzetelni i zawsze z odpowiedzialnością podchodzą do powierzonych zadań – dodała wojewoda Ewa Leniart. 

Gratulacje członkom zarządu składali także m.in.: prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz radny województwa podkarpackiego Karol Ożóg.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×