XV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy

Data publikacji: 12 września 2019W Tarnobrzegu odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Z uczestnikami spotkała się wojewoda Ewa Leniart.

Przegląd twórczości ŚDS

Jubileuszowa edycja wydarzenia została zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przegląd objęli patronatem honorowym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart,   prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

 W tym roku, zgodnie z nową formułą przeglądu, 18 środowiskowych domów samopomocy występowało w 5 prezentacjach grupowych. Na występy indywidualne zdecydowało się 30 placówek.  

15. edycję wydarzenia uczczono okolicznościowym tortem oraz pamiątkowym tomikiem wierszy laureatów konkursu literackiego towarzyszącego Przeglądowi w latach 2014 – 2018. Publikacja jest promocją zainteresowań, pasji a przede wszystkim talentu poetyckiego niepełnosprawnych uczestników zajęć środowiskowych domów samopomocy i – co warto podkreślić – daje im poczucie wyjątkowości i ponadczasowości.

W konkursie literackim wzięło udział 13 twórców. Jury przyznało 3 nagrody główne za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, 4 wyróżnienia i 6 dyplomów za udział. Laureatom pogratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

 Jestem przekonana, że tego typu przedsięwzięcie pozwoli zrozumieć, że każdy ma coś do zaoferowania społeczeństwu, coś co je ubogaci i zainspiruje. Pamiętajcie drodzy uczestnicy, że nie spotkaliśmy się tutaj, aby konkurować ze sobą, spotkaliśmy się aby zaprezentować sobie nawzajem to, w czym czujemy się dobrze, co pozwala wyrazić emocje w sposób artystyczny. Uczmy się żyć ze sobą nawzajem, pielęgnujmy dobre nawyki i szlachetne postawy, to sprawia że nasze codzienne życie staje się lepszym. Jestem dumna, że  podkarpackie placówki mają tak utalentowanych i ambitnych podopiecznych. Z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim opiekunom, którzy swoje doświadczenie i umiejętności wykorzystują w  pracy na rzecz innych. Wasza gotowość i profesjonalizm są godne uznania. Dziękuję Państwu za osobiste zaangażowanie i wytrwałość w działaniu – podkreśliła wojewoda podczas wczorajszej uroczystości.  

Fot. ŚDS w Tarnobrzegu.