Wyjazd kolonijny dzieci z terenów dotkniętych przez powódź

Data publikacji: 27 lipca 202036 dzieci z podkarpackich rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowej powodzi wyjechało w sobotę 25 lipca na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Wyjazd na kolonię

Wyjazd został przygotowany wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz marszałka województwa podkarpackiego przy wsparciu wojewody podkarpackiego. Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Dzieci z gmin Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, miasta i gminy Kańczuga, z gminy Łańcut, miasta i gminy Jasło będą przebywać w Wiśle, w rezydencji Prezydenta RP, od 25 lipca do 1 sierpnia br. Przed wyjazdem, w Rzeszowie pożegnali ich wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Organizatorem kolonijnego wypoczynku, w imieniu województwa podkarpackiego, jest Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego opłacił koszty ubezpieczenia, materiałów do zajęć dla dzieci, wynagrodzenia opiekunów. Kancelaria Prezydenta RP zapewniła całej grupie nocleg wraz z wyżywieniem. Koszty transportu zostały pokryte przez wojewodę podkarpackiego. Autokar wykorzystywany na potrzeby uczestników kolonii pozostanie do dyspozycji dzieci przez cały czas trwania wypoczynku.

Nabór uczestników kolonii prowadzony był przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, według kryteriów opracowanych przez Departament Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Główne kryteria to: zamieszkanie na terenie jednej z 6 gmin najbardziej poszkodowanych w wyniku powodzi, uczęszczanie w roku szkolnym 2019/2020 do szkoły podstawowej, wiek nie mniej niż 7 i nie więcej niż 14 lat.

Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Fot. Biuro Prasowe UMWP.

Szczegóły tutaj.