Wojewoda spotkała się z dziennikarzami

Data publikacji: 13 stycznia 2020Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami mediów w związku z powołaniem na stanowisko wojewody podkarpackiego.

W piątek 10 stycznia br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Premier Mateusz Morawiecki powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego. Premier podkreślił wówczas, że doskonała współpraca wojewodów podkarpackiego oraz lubuskiego w poprzedniej kadencji z różnymi samorządami pokazuje ich propaństwowe podejście oraz podziękował nowo powołanym wojewodom za ponowne objęcie stanowisk, jak również wyraził nadzieję, że z takimi znakomitymi i doświadczonymi fachowcami będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region podkarpacki i lubuski.

Ewa Leniart opowiedziała na dzisiejszym spotkaniu o tym, co spowodowało, iż zgodziła się przyjąć ponownie propozycję objęcia funkcji wojewody podkarpackiego. Formalnie nie zrezygnowała z mandatu Posła RP, a mandat ten zostanie teraz wygaszony przez Marszałka Sejmu w drodze postanowienia. Wojewoda Ewa Leniart zapowiedziała kontynuacje działań wcześniej realizowanych oraz przedstawiła wyzwania, które wciąż stoją przed województwem, jak chociażby walkę z ASF oraz dokończenie kluczowych inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej oraz przejścia granicznego w Malhowicach, na które 24 grudnia 2019 roku Ministerstwo Finansów przekazało decyzję o zapewnieniu wieloletniego finansowania tej inwestycji z rezerwy celowej budżetu państwa.