Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę akcji „Burza”

Data publikacji: 16 maja 201916 maja br. w Rzeszowie wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Akcję „Burza” oraz przeprowadzonej w jej ramach operacji Armii Krajowej "Ostra Brama" na Wileńszczyźnie i Nowogródczyźnie w lipcu 1944 r.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana, odprawiona w intencji uczestników i poległych w Akcji „Burza”. Po jej zakończeniu uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie  przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony bohaterom Armii Krajowej. Następnie na placu Farnym miały miejsce Apel Poległych – prowadzony przez Wojsko Polskie oraz okolicznościowa salwa honorowa.

Na koniec uroczystości delegacje złożyły okolicznościowe wieńce i kwiaty pod tablicą „Ziemi Wileńskiej”,  umieszczonej na froncie kościoła farnego w Rzeszowie.

Uroczystości zostały zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Podkarpacki, IPN oddział w Rzeszowie, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej  Oddział w Rzeszowie.