Uroczyste otwarcie RoboLAB Local na Politechnice Rzeszowskiej

Data publikacji: 10 czerwca 202210 czerwca br. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” oraz otwarcie projektu RoboLAB – Local STEM Incubator. Udział w wydarzeniu wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Fundacja Wspierania Edukacji stwarza możliwości rozwoju i samorealizacji oraz wyrównywanie szans. Pokazuje, że nauka nie musi być nudna a dostarczanie różnorodności metod nauczania pozwala na osiągnięcie wielu satysfakcji w poznawaniu świata przez dzieci i młodzież.
– Niezmiernie cieszy fakt, że Fundacja daje możliwość nauki i rozwoju dzieciom i młodzieży zwłaszcza z obszarów wiejskich, wiejsko-miejskich i małych miast. Bardzo ważna jest promocja korzyści z płynących z wiedzy i edukacji głównie przez zwiększenie znaczenia roli nauki i edukacji w świadomości mieszkańców różnych środowisk – powiedziała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka
Projekt RoboLAB ma za zadanie prowadzenie zajęć, które pozwolą na zwiększenie kompetencji wśród uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowych , zarówno w zakresie STEM, jak również zaawansowanych technologii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×