Ponad 174 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Data publikacji: 21 kwietnia 2021Gminy i powiaty Województwa Podkarpackiego otrzymają od rządu 174 793 246,94 zł na remont i budowę nowych dróg.

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Wojewoda Podkarpacki otrzyma 174 793 246,94 zł, które przeznaczy na dofinansowanie 123 zadań drogowych w ramach których planowane jest do budowy, przebudowy i remontu łącznie ponad 216 km dróg gminnych i powiatowych województwa podkarpackiego. Dzięki środkom przekazanym przez rząd w naszym regionie udało się do tej pory zrealizować m.in. Budowa drogi gminnej publicznej wraz z jej połączeniem z DK nr 19 w postaci skrzyżowania w km 423+673 w miejscowości Nowosielec – wsparcie 3,6 mln zł, Budowa mostu w km 1+238 w ciągu drogi powiatowej nr 1960R Krosno – Odrzykoń z przebudową drogi w m. Odrzykoń – wsparcie 2,9 mln zł, Przebudowa ciągu drogi gminnej nr 115174R i nr 114666R w miejscowości Bajdy/Wojkówka wraz z budową mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Wojkówka – wsparcie 4,5 mln zł.

 

– Inwestycje w infrastrukturę dynamizują i pobudzają rozwój gospodarczy. Będzie to niezwykle istotne w okresie wychodzenia  z pandemii. Cieszę się, że tak ogromne środki trafią na Podkarpacie. Jest to szczególnie ważne dla mniejszych samorządów, które bez wsparcia rządu nie mogły pozwolić sobie na realizację, często kluczowych inwestycji – mówi Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

RFRD –  program, który zmienia oblicze polskich dróg

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już ponad 420 mln zł!

Dzięki rządowym środkom już teraz udało się zrealizować potrzebne nam wszystkim inwestycje drogowe. Wśród nich są:

  • Budowa drogi gminnej publicznej wraz z jej połączeniem z DK nr 19 w postaci skrzyżowania w km 423+673 w miejscowości Nowosielec – wsparcie 3,6 mln zł
  • Budowa mostu w km 1+238 w ciągu drogi powiatowej nr 1960R Krosno – Odrzykoń z przebudową drogi w m. Odrzykoń – wsparcie 2,9 mln zł
  • Przebudowa ciągu drogi gminnej nr 115174R i nr 114666R w miejscowości Bajdy/Wojkówka wraz z budową mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Wojkówka – wsparcie 4,5 mln zł.

Niebawem w realizacji będą również m.in.:

  • Przebudowa drogi powiatowej nr 1545R Husów – Lipnik – granica powiatu – Sietesz w km 4+227 – 8+122 w Husowie – wsparcie 4,7 mln zł,
  • Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1864R Grudna – gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie w miejscowości Przysieki – wsparcie 10 mln zł,
  • Przebudowa drogi gminnej nr 111673R w miejscowości Jodłówka – wsparcie 1,6 mln zł.

Więcej informacji na temat RFRD możesz znaleźć tutaj.

Inwestycje bliskie ludziom

Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas. Cieszymy się, że rząd wspiera nas za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju województwa podkarpackiego. Oprócz wsparcia z RFRD otrzymaliśmy także w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 928 mln zł!

Pliki do pobrania:

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×