Komunikat w sprawie składania wniosków o Kartę Polaka

Data publikacji: 11 sierpnia 2022Od 01 sierpnia 2022 r. obywatele Ukrainy, Białorusi i Federacji Rosyjskiej oraz osoby posiadające w tych państwach status bezpaństwowca mogą składać wnioski o przyznanie Karty Polaka w każdym urzędzie wojewódzkim w Polsce.

Zakres spraw realizowanych przez wojewodów obejmuje: przyznanie Karty Polaka lub przedłużenie jej ważności; przyznanie Karty Polaka małoletniemu, wydanie duplikatu Karty Polaka w przypadku jej zniszczenia/zgubienia/zmiany danych posiadacza.

Osoby chcące wystąpić do Wojewody Podkarpackiego z wnioskiem o przyznanie Karty Polaka powinny dokonać internetowej rejestracji wizyty. Formularz zapisu dostępny jest na stronie (kolejka nr 7: Przyznanie Karty Polaka): https://bezkolejki.eu/puw_rzeszow2

Informujemy, że wnioski z rejestracji internetowej będą przyjmowane od dnia 16 sierpnia 2022 r. od poniedziałku do środy. Zalecamy składanie wniosków osobiście w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Przesyłanie wniosków pocztą może znacznie wydłużyć czas oczekiwania na rozstrzygnięcie.

Zaznaczamy, że procedura tocząca się przed Wojewodą Podkarpackim jest związana z co najmniej dwukrotną koniecznością stawienia się osobistego w siedzibie urzędu. Osoby zamieszkałe poza terenem województwa podkarpackiego winny mieć to na względzie.

Szczegółowe informacje na temat zasad składania wniosków i wymaganych dokumentów znajdą Państwo pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uw-podkarpacki/przyznanie-karty-polaka.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×