Inwestycje drogowe w gminie Łańcut

Data publikacji: 25 listopada 2021Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przebywała dziś z wizytą roboczą w gminie Łańcut. Spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych, rad sołeckich i organizacji wiejskich dotyczyło inwestycji drogowych realizowanych dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg.

Wizyta robocza w gminie Łańcut

– Wsparcie polskiego rządu to nie tylko spektakularne projekty jak Via Carpatia. To także niewielkie, ale bardzo ważne drogi gminne. O tym jak działa Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg doskonale widać na przykładzie właśnie takich inwestycji. W ramach Funduszu środki trafiają blisko ludzi, do samorządów, poprawiając bezpieczeństwo użytkowników i komfort podróżowania drogami lokalnymi – mówiła wojewoda.

Wojewoda odwiedziła miejsca, gdzie inwestycje zostały już zrealizowane – m. in. Albigową, gdzie w 2020 r. została przebudowana droga gminna w centrum sołectwa, Wysoką – tu drogę „Ziajówka” łącząca miejscowość z Łańcutem przebudowano w 2019 r., Głuchów – Pastwiska (droga na nowym osiedlu powstała w latach 2020 – 2021) oraz teren budowy drogi gminnej Albigowa Granice, która połączy centrum miejscowości z Markową. Prace terenowe ruszą na początku 2022 r. Na realizację tego zadania gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie ponad 4 mln zł. – Dzięki środkom zewnętrznym możemy realizować inwestycje drogowe, poprawiające bezpieczeństwo i dostępność komunikacyjną gminy Łańcut – mówił wójt Jakub Czarnota.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×