Gala z okazji jubileuszu 55-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Data publikacji: 2 grudnia 201930 listopada br. w Mielcu miały miejsce obchody jubileuszowe, w których udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Odznaczenia.Mielec.9

Uroczysta gala Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera odbyła się w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu.

Towarzystwo jest jedną z najstarszych i największych organizacji pozarządowych na Podkarpaciu. W związku z jubileuszem, władze Towarzystwa wystąpiły z wnioskiem do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o przyznanie Krzyży Zasługi oraz do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 0  przyznanie czterech odznak honorowych „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a także Dyplomu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu szczególnych zasług w podtrzymywaniu polskiego dziedzictwa kulturowego oraz w działalności na rzecz ziemi mieleckiej. W imieniu Prezydenta RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczenia odznaczeń państwowych, odznak honorowych i dyplomu dokonała wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Fot. Bogusław Trojnacki, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej.