40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy

Data publikacji: 10 czerwca 20199 czerwca br. w Ostrowie (gm. Radymno) odbyły się uroczyste obchody jubileuszowe w których udział wzięli m.in. Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Ostrowiacy.36

Obok wyżej wymienionych w uroczystościach uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Pamuła, radna wojewódzka Anna Huk, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan a także licznie przybyli samorządowcy powiatowi i gminni z obszaru powiatu jarosławskiego.

Uroczystości rozpoczęła koncelebrowana eucharystia odprawiona w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Ostrowie. Po jej zakończeniu, uczestnicy w uroczystym pochodzie udali się na stadion sportowy, gdzie odbyła się część plenerowa uroczystości, na którą złożyły się wystąpienia zaproszonych gości, koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”, a także festyn rodzinny.

Występom artystycznym towarzyszyły także degustacje potraw i wypieków regionalnych.