Wakacyjne kino plenerowe

Data publikacji: 18 lipca 2018Serdecznie zapraszamy na wakacyjne kino plenerowe pn. „POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Następny seans już w piątek 20 lipca.

Projekt, którego realizatorem jest Wojewoda Podkarpacki, ruszył 29 czerwca br.

W najbliższy piątek 20 lipca br. zapraszamy na film pt. „Miasto 44″ (reż. Jan Komasa).  Pokaz odbędzie się o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie (ul. Sokoła 8, wstęp wolny; na wypadek deszczu – seans na parkingu pod Ogrodami).

Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Organizator: Wojewoda Podkarpacki.

Partner strategiczny: PGE Obrót S.A.

Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Realizacja: PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Prowadzenie: Piotr Samolewicz.