Szybki PIT – kampania informacyjna

Data publikacji: 6 marca 2017Szybki PIT to ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). W ramach kampanii Szybki PIT przygotowanych zostało dla podatników wiele udogodnień.

Razem bezpieczniej - nabór wniosków

Składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji przygotowanych zostało dla podatników wiele udogodnień ułatwiających rozliczenia:

  • 24 – 25 marca (piątek–sobota) w 7 galeriach handlowych zostaną organizowane punkty do rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet.
  • w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową;
  • w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne – ich terminy będę podawane na bieżąco;
  • 27 i 28 kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej.

Kampanii Szybki PIT towarzyszy strona internetowa www.szybkipit.pl. Zawiera ona aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych. Na stronie dostępny jest także formularz: Zadaj pytanie.

Z kolei na Portalu Podatkowym wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze oraz będą mogli skorzystać z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

W 2017 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada w tym roku na 2 maja.