Komunikat w sprawie wystąpienia ogniska Afrykańskiego pomoru świń - u świń w województwie podkarpackim

Wojewoda Podkarpacki informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, potwierdzono wystąpienie ogniska Afrykańskiego pomoru świń u świń, w gospodarstwie, w którym utrzymywane było 19 sztuk trzody chlewnej w różnym wieku.


1 SIERPNIA NA PODKARPACIU ZABRZMIĄ SYRENY

We środę 1 sierpnia, w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.


Narodowe Czytanie 2018

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.


II edycja Programu ASYSTENT RODZINY na rok 2016

,,Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018”

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił ,,Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018”.


Budowlane ABC - praktyczny portal informacyjny

Informujemy, że pod adresem https://budowlaneabc.gov.pl został uruchomiony praktyczny portal informacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy obywateli w zakresie procesu inwestycyjno-budowlanego.


Europejski Tydzień Sportu 2018

Od 23 do 30 września br. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce, będzie obchodzony Europejski Tydzień Sportu (ETS).


Dobry start - wnioski już od lipca br.

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wnioski można składać online już od 1 lipca, natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną (papierową) rozpocznie się 1 sierpnia br.


Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.


Konferencja prasowa

Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR

Od 21 czerwca rozpocznie się w województwie podkarpackim procedura przejmowania obsługi zgłoszeń z numeru 997 przez operatorów numeru alarmowego 112.


Edukacyjny Rajd Motocyklowy - odcinek specjalny „Niepodległa”

Zapraszamy motocyklistów, którzy swoją pasję motocyklową łączą z zainteresowaniem turystyką i historią do udziału w „Edukacyjnym Rajdzie Motocyklowym - odcinek specjalny „Niepodległa”, który odbędzie się w dniach 5-8 lipca br.