Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich – spotkanie informacyjne w PUW

Data publikacji: 11 lutego 201918 lutego br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa podkarpackiego dotyczące Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Zmiany w oddziale paszportowym

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, finalizuje prace nad wdrożeniem Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO. W lutym i marcu bieżącego roku ogłoszone zostaną otwarte konkursy dotacyjne w ramach następujących priorytetów Programu:

  • Priorytet 1a. Wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego;
  • Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich;
  • Priorytet 4. Rozwój instytucjonalny think tanków obywatelskich;
  • Priorytet 5. Wsparcie doraźne.

Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich jest nowym instrumentem wsparcia organizacji społeczeństwa obywatelskiego, dlatego też serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 18 lutego br. o godz. 12.00 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (ul. Grunwaldzka 15). Część merytoryczną spotkania poprowadzi przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności, który przedstawi:

  • założenia Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich,
  • zasady uczestnictwa w poszczególnych konkursach,
  • praktyczne wskazówki, jak wypełnić wnioski o dotacje.

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu oraz prosimy o przekazywanie zgłoszeń na adres: alichtblau@rzeszow.uw.gov.pl lub telefonicznie pod numer 17 867 12 69.